Mediálny cirkus okolo Vladimíra Weissa ml.

Autor: Peter Hollý | 4.10.2016 o 18:00 | Karma článku: 2,53 | Prečítané:  196x

Futbal je veľký fenomén a na Slovensku aj vďačná téma na rôzne kauzy, škandály, diskusie. V poslednom období sú hitom najmä sústredenia a kvalifikačné stretnutia futbalovej reprezentácie.

Kauza Stoch a jeho vyradenie z mužstva pred duelom s Anglickom po vulgarizmoch na adresu trénera Kozáka ešte na EURO 2016, problémy prostorekého Janka Ďuricu o zákulisnom lobizme v prospech Albiónu po zápase v Trnave a najnovšie mediálny bonbónik okolo Vladimíra Weissa mladšieho. Bulvár má hody, obyčajný smrteľník chaos v hlave a futbalová reprezentácia ďalší imidžový problém.

Televízie aj printové médiá dostali konečne možnosť odskočiť od už otravných, smiešnych a dokola sa opakujúcich pseudo tém o utečencoch, letných kulinárskych večeroch Matoviča s Lipšicom pred Ficovým domom, či o národnej dôležitosti materskej dovolenky poslankyne Nicolsonovej. Futbalista Weiss ml. a jeho nedeľné dobrodružstvo s policajtami im tak doslova padlo z neba a začala sa tak hystéria a hon na čarodejnice. Len scenár celého divadla je ako z veľmi nepodarenej a lacnej juhoamerickej telenovely.

O tom, čo a ako sa stalo, už bolo popísaného a vypovedaného až až, všetky médiá si z celého príbehu urobili celodenný seriál, dramatické titulky striedajú ešte dramatickejšie, preafektované a dôležité tváre moderátorov v spravodajských reláciách avizujú minimálne inváziu mimozemšťanov... No a všetko sa točí iba okolo 26 ročného futbalistu. Oslavoval, pil, šoféroval, odmietol fúkať, ísť na odber krvi, skončil v cele predbežného zaistenia. To je policajná verzia. Druhá je diametrálne odlišná. Weiss nešoféroval a policajti ho iba šikanujú. Takže?

Je logické, že dôležité sú v takýchto prípadoch svedecké výpovede priamych aktérov nedeľného rána a tie nahrávajú reprezentačnému stredopoliarovi. Podľa ľudí z auta, ktoré policajti zastavili a kontrolovali, Weiss nešoféroval. Vodič, ktorý naozaj sedel za volantom už aj vypovedal na polícii... Takže? Komu veriť? Nuž Weissovi mladšiemu... Nech je hysterická nálada slovenského národa akákoľvek silne proti weissovská, nech si diskutujúci pod všetkými článkami k tejto kauze myslia svoje, nech si odpľúvajú na jeho adresu jednu horkú slinu za druhou.  

To, že deň pred reprezentačným zrazom do rána oslavoval bola z Weissovej strany hlúposť, ešte väčšia, že vo svojom aute mal 10 kamarátov. Je totiž mediálne známa osoba a nie prvý krát sú hráči pred reprezentačným zrazom pod extra kontrolou. Na podobne mediálne prepláchnutej tvári si totiž radostne zgustne každý novinár, policajti dvojnásobne. Ale aby sa tu účelovo manipulovalo a zneužívalo mediálne prostredie na vytváranie a kriminalizovanie bulvárnych tém, to je iba obraz intelektu mediálneho prostredia.

Weiss nie je a nikdy nebol svätý, využíva a zneužíva svoje meno a postavenie, ale v tomto štáte je toľko iných vagabundov, zlodejov, kriminálnikov, podvodníkov, politikov, o ktorých by bolo potrebne písať od rána do večera a vysielať hodiny a hodiny priamych prenosov... Ak sa mu dokáže, že klamal a vymýšľal si, potom nech dostane primeraný trest a nech mu to verejnosť aj novinári dajú poriadne „zožrať“. Ale ak nie, potom som zvedavý, čo budú potom robiť všetci súčasní investigatívni novinári... Predpokladám, že to bude opäť klasicky, po slovensky a alibisticky. Neurobia vôbec nič...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.

EKONOMIKA

Najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu, uznal súd

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.


Už ste čítali?