Z Lipšicovho tímu sú už traja trestne stíhaní!

Autor: Peter Hollý | 16.3.2015 o 12:11 | Karma článku: 11,35 | Prečítané:  4467x

Slovenská politická scéna je námetom na nekonečný a stále neopakovateľný zábavný seriál, v ktorom vás jeho predstavitelia dokážu prekvapiť, zaskočiť a pobaviť. Aj keď si myslíte, že za tie roky, čo ich poznáte, už nemajú v talóne nič zaujímavé a pozoruhodné. Daniel Lipšic je v tomto smere skutočný Harry Potter. Vyčaruje zajaca z klobúka, aj keď má na hlave iba baretku.

Denník pravda priniesol pred pár dňami zaujímavú informáciu o trestnom stíhaní podpredsedu Novy Gábora Grendela, ktorý podľa vyšetrovateľa nezaplatil dane. Na obhajobu podpredsedu sa postavil sám šéf tejto strany Daniel Lipšic a nepredviedol sa ani politicky, ani právne v najlepšom svetle. Aj keď by sa od exministra vnútra s právnickým vzdelaním očakával pravý opak.

Je zaujímavé, že práve Lipšic označil medializáciu stíhania Gábora Grendela za protizákonnú. Nie je to však práve on, kto si založil svoju politickú kariéru na kriminalizácii iných ľudí? Nie je to práve Lipšic, kto každú chvíľu operuje trestným právom s cieľom poškodiť politických rivalov?

Aby sme nechodili po príklady ďaleko, bol to práve on, kto neprijateľnými mediálnymi vyjadreniami robil nátlak na orgány činné v trestnom konaní, aby sa ponáhľali so stíhaním jeho bývalých straníckych kolegov z KDH primátora Bratislavy Andreja Ďurkovského a starostu Rače Pavla Bielika.

Tu nejde iba o to, že Lipšic sa politicky rád pohráva s trestným právom. Mediálne s ním žongluje a využíva podľa svojej vôle. Ako naznačuje spomínaný článok z Pravdy, tento politik si myslí, že vyšetrovatelia a prokurátori majú skákať tak, ako si on praje. Ale tak to jednoducho v právnom štáte nechodí.

Jedno krásne slovenské príslovie hovorí, že trafená hus zagága. Alebo hovoriť striebro, mlčať zlato. Je totiž zarážajúce, že zo strany politika, ktorý sa neustále oháňa bojom proti korupcii, sú už traja muži trestne stíhaní. Marcel Klimek a Milan Krajniak sú trestne stíhaní v kauze nákupu nového odpočúvacieho systému. Tento kšeft sa robil ešte vtedy, keď bol ich šéf Lipšic ministrom vnútra a oni dvaja vysokí funkcionári ministerstva vnútra. Teraz je stíhaný aj jeho podpredseda Grendel, lebo podľa vyšetrovateľa a znalca nezaplatil dane. Nie je to tak trochu priveľa stíhaných na takú malú stranu?

Predseda strany Nova má tendenciu poučovať a moralizovať všetkých okolo seba. Len by pritom nemal zabúdať na seba a svojich straníckych kolegov. Lipšic by chcel byť morálnou autoritou Slovenska, ale k tomu iba vyťahovanie zajacov z klobúka nestačí. Ľudia na Slovensku radi zabúdajú a nechávajú sa masírovať rôznymi rečami, rečičkami, sľubmi, výmyslami a nepočúvajú pritom, kto to hovorí a prečo to hovorí. Nova a Lipšic to veľmi dobre vedia, a preto sa na túto slabinu slovenského voliča spoliehajú.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?