Fraška Michala Handzuša

Autor: Peter Hollý | 5.10.2015 o 8:00 | Karma článku: 10,43 | Prečítané:  6042x

Už je to fraška ako veľmi nepodarená juhoamerická telenovela. Michal Handzuš a jeho odbojová skupina posunuli spor hokejisti kontra Nemeček do osobnej polohy. Z ich postojov a názorov cítiť jediné. Túžbu po moci a funkciách.

Nie je to iba jemný... ale priadny zápach. Najprv to bola nespokojnosť s voľbami prezidenta hokejového zväzu, nasledovalo trucovanie, napínanie svalov, ktoré prešlo do vydierania a bojkotu slovenskej reprezentácie. Nuž a všetkému stále nie je koniec. Stále si tu Handzuš a spol masírujú svoje ego, stále otravuje verejnosť nátlakovými akciami proti hokejovému zväzu, proti Nemečkovi, Švehlovi, Cígerovi, Pukalovičovi... Stále a stále sú nespokojní, nenásytní, neuspokojení.

Handzuš so svojou pseudo americkou demokraciou zašiel jednoducho už priďaleko. Nič mu nie je dobré, nič mu nevyhovuje, hrá sa na revolucionára a pritom je to on a jeho partia, čo momentálne škodia slovenskému hokeju. Demagógiu a populizmus povýšili na zákon. Keď nie je tak ako chce on a oni, tak to nie je dobré, vyhovujúce, demokratické, ideálne. Ako v pesničke od Olympicu – já, já, já, jenom já...

"Viacerí právnici nám potvrdili, že v návrhu Nemečkovho memoranda sú medzery a k novej voľbe prezidenta zväzu nemusí prísť. Ak by podpísal našu verziu memoranda, ktorá je transparentná a zrozumiteľná v otázke nových volieb, tak sa bojkot hráčov skončí. Trváme na tom, aby Igor Nemeček odstúpil ku dňu zvolania mimoriadneho kongresu a následne sa môže uchádzať o podporu klubov v novej voľbe," uviedol na brífingu v Banskej Bystrici Michal Handzuš.

Asi sa netreba čudovať generálnemu manažérovi reprezentácie Róbertovi Švehlovi, že je z Handzuša sklamaný. Tu si už totiž niekto demokraciu pomýlil s anarchiou. Vydieranie sa stalo pracovnou metódou, s mediálnou obhajobou. Hráči už idú vo svojich požiadavkách jednoznačne za čiaru.

„Dostali, čo chceli. Dokonca si myslím, že aj viac. Na začiatku hovorili o zmene stanov, potom chceli nové voľby a teraz chcú už aj to, aby Igor odstúpil. Úradujúci prezident urobil dosť veľa ústupkov – ideme meniť stanovy, zvolať mimoriadny kongres a sám potvrdil, že ak sa kongres neuskutoční, tak odstúpi,“ povedal Švehla. Navyše je nemysliteľné, aby Handzuš určovali čo kto môže a nemôže robiť. Najmä pri určovaní nominácie hráčov do reprezentácie.

„Trošku ma prekvapilo, že považuje moje konanie za neférové. Vopred som mu oznámil, že takto budem postupovať. Som nový manažér národného tímu a chcem sa s hráčmi, ktorí prichádzajú do úvahy, rozprávať. V osobnom rozhovore mi povedal, že je to moja robota a teraz vyhlasuje, že je to neférové. To sa mi vôbec nepáči. Nemôžem sedieť v kancelárii a čakať, či sa mi niekto ozve. Spolu so Zdenom Cígerom musíme konať,“ hovorí Švehla.

„Sú medzi nimi aj hráči, ktorí podpísali vyhlásenie. Niektorí nám povedali áno, iní nie s tým, že držia so skupinou hráčov. Nikoho nepresviedčam, nikdy by som to nerobil, lebo reprezentácia je vecou cti. Len zisťujem, ako na tom sú. Tri týždne pred Nemeckým pohárom musíme oficiálne požiadať o uvoľnenie hráčov zo zahraničných súťaží, nemáme čas čakať, čo sa udeje. Možno nastal čas pre novú generáciu,“ povedal Švehla pre denník Pravda a dodal.

„Ak moje obvolávanie nie je fér a nemám naň právo, je potom v poriadku, ak Mišo a spol. obvolávajú mladých hráčov a presviedčajú ich, aby podpísali ich vyhlásenie a bojkot?

Že Vám v celom nekonečnom príbehu chýba Richard Lintner a jeho vysvetlenia, názory a postoje? Aj mne. Je predsa šéfom extraligy, má funkciu, vplyv, môže byť katalyzátorom všetkých problémov. Je to navyše Handzušov človek. Má všetky informácie. Ale odkedy zasadol do koženého kancelárskeho kresla, nahodil slušivý oblek a kravatu, tak sa iba vysmiaty postavil pred reflektory do štúdia priamych prenosov z extraligy, inak neurobil vôbec nič. Iba pichol hlavu do piesku. Iba alibisticky čaká v závetrí. Kde je a prečo je zrazu ticho? Kde je teraz hrdina predvolebných plagátov a Nemečkov ideálny nástupca v prezidentskom kresle?

Zoznam, kto škodí slovenskému hokeju má každý fanúšik svoj. Niekomu vadí Široký, inému Šťastný, ďalšiemu Nemeček, sto ľudí sto chutí. Vôbec preto nie je prekvapením, že na podobnom zozname je už aj Michal Handzuš a spol.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?